Sashimodo Pictures w Los Angeles! - Sashimodo Pictures

Idź do spisu treści

Menu główne:

aktualności > 2013


Sashimodo Pictures w Los Angeles!


 

W dniach 7 10 marca odbędzie się finałowy festiwal konkursu 48 Hour Film Project 2012 Filmapalooza 2013. Przedstawiciele zwycięskich ekip z 92 miast na całym świecie przybędą do Los Angeles. Nie zabraknie Sashimodo.

Filmapalooza jest corocznym wydarzeniem filmowym wieńczącym ogólnoświatowy konkurs 48 Hour Film Project (
http://www.48hourfilm.com), który w roku 2012 odbył się w stu dwudziestu pięciu miastach na świecie. Przedstawiciele zwycięskich ekip zeszłorocznej edycji (udział w konkursie wzięło ogółem 50 000 twórców filmowych; zrealizowano cztery tysiące filmów) spotkają się w Los Angeles podczas kolejnego etapu konkursu. Podczas Filmapaloozy w rozsławionym (przez ceremonie wręczania Oscarów) Grauman's Chinese Theatre w Los Angeles pokazane zostaną najlepsze filmy 48 HFP 2012 ze wszystkich miast. Przedstawicielom zwycięskich ekip (Sashimodo reprezentować będą: Konrad Domaszewski, Piotr Skotnicki i Justyna Jabłońska) wręczone zostaną statuetki. Podczas trzydniowego spotkania w samym sercu światowego kina uczestnicy będą mieli okazję poznać docenianych twórców filmowych, nawiązać kontakty, nabyć profesjonalną wiedzę i zdobyć nowe doświadczenia.


Dla przypomnienia Sashimodo Pictures wraz z grupą przyjaciół stanęło w szranki z 37 ekipami w warszawskiej edycji konkursu 48 Hours Film Project. Efektem jest niemy film „Ile stopni ma ciepły głos?” z muzyką Skutera. Film zwyciężył. Zobaczymy jak zaprezentuje się na tle  realizacji innych ekip w tym gatunku. Dziesięć  najlepszych filmów z 2012 roku wyłonionych podczas Filmapalooza pokazanych zostanie podczas 66. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes w sekcji filmów krótkometrażowych (Short Film Corner).


 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego